Tarot – Magia i Wiedza

Nazwa tarot nie ma jasno określonego pochodzenia. Niektórzy badacze uważają, że pochodzi od staroegipskiego słowa „tar”- droga , „rot” – królewska. Można więc określić tarota jako królewską drogą ku poznaniu duszy i wiedzy magicznej.

Początki tarota to XV-XVI wiek gdzie karty służyły przede wszystkim do gry ale bardzo szybko zaczęto też nimi wróżyć. Najstarsze  karty tarota służącego wówczas do gry pochodzą z 1450 r. Są one zachowane do dzisiaj.

Obecnie Tarot jest wszechobecną metodą wróżenia i  psychoanalizy. Tarot uważany jest przez znawców za drogę  do naszego serca i umysłu. Otwiera wszystkie tajemnice naszej duszy.  Tarotem ma bardzo dużo  wspólnego z technikami medytacyjnymi i psychoterapeutycznymi, nie jest to tylko prymitywne przepowiadanie przyszłości. Zrozumienie tarota wymaga wielu lat praktyki. Poznanie tej  wiedzy zmienia człowieka na zawsze, wywiera głębokie zmiany w duszy osoby wróżącej. Droga ku poznanie i zrozumieniu tej sztuki wrózenia  nie jest łatwa, tym bardziej  bezpieczna, jak każda  forma duchowego rozwoju i zmian  człowieka. Tarot  w obecnych czasach nie może służyć do zabawy, a wróżenie dla zaspokajania pustej ciekawości, dla sprawdzenia tego co już wiemy może być bardzo przykre dla wróżącego czy osoby dla której karty zostały rozłożone. Tarot  i jego tajniki jest niezwykle cennym przewodnikiem i nauczycielem szczególnie dla tych którzy otwierają przed nim duszę. Tym, którzy  potrafią i stawiają mu mądre pytania, udziela prawdziwych i szczerych odpowiedzi.

Wróżyć należy wtedy gdy ma się wewnętrzną potrzebę, nikt nie powinien nas do tego zmuszać. Najlepszym dniem do stawiania tarota jest wtorek.  Samemu powinniśmy  wypracować sobie dni i godziny najlepsze do wróżenia. Miejsce wróżby musi spełniać kilka  podstawowych warunków. Powinno być odizolowane od czynników zewnętrznych ( np. hałasu), nikt  i nic nie może przeszkadzać w czasie seansu tarota.. Bardzo ważna jest  też atmosfera, powinna być ciepła i  przyjazna tak by obie strony mogły poczuć się swobodnie.  Elementem dodatkowym może biały obrus i świeca , która  ma za zadanie oczyscić powietrze i duszę.

Tarot jest układem 78 kart złożonych z dwóch podstawowych części. Pierwsza to: "Major Arkana" -Wielkie Wtajemniczenia. Jest to zbiór alegorycznych 22 figur o symbolicznej treści i ukrytych znaczeniach. Są tam m.in. symbole: Głupca, Cesarza, Kapłana, Maga, Śmierci, Sądu Ostatecznego itd. Druga część składa się z czterech kolorów: Buławy, Kielichy, Miecze i Denary, mających swoje odniesienie do czterech żywiołów astrologicznych: ognia, wody, powietrza i ziemi.

 

 Rejestracja
Akceptuję Regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Zasilenie
Konta

Proszę się zalogować żeby skorzystać z usługi !


1 zł = 100 pkt.

Imię.........
Nazwisko..
Kwota.......


Taki adres mail występuje już w bazie.

Zarejestruj się ponowanie.

Rejestracja

Dziekujemy za rejestracje. Konto jest już aktywne w serwisie


Logowanie

Błędne dane przy logowaniu


Dziękujemy- mail został wysłany

W ciągu 24 h dostaniesz odpowiedź.

Z konta pobrano: